عکس نوزاد – آتلیه عکس نی نی کاج

در این صفحه ، شما فقط عکسهای نوزاد را مشاهده می نمایید

عکاسی از کودک و نوزاد
چگونه باید از کودکتان عکاسی کنید؟
این سوال ذهن بسیاری از پدر و مادر ها را به خود مشغول کرده است از همین جهت ما تصمیم گرفتیم مقاله ای در همین زمینه در اختیار شما قرار دهیم.
آتلیه نی نی کاج با کادر مجرب و حرفه ای و تجهیزات روز دنیا همراه با دکورهای متنوع و علم عکاسی و چاپ خدمات حرفه ای طی سالها فعالیت در زمینه عکاسی ارائه میدهد.
اولین پیشنهاد ما برای ثبت لحظات شیرین کودکی مراجعه به آتلیه های تخصصی نوزاد و کودک میباشد، شاید اینکار در هر ماه مقدور نباشد به همین دلیل بر آن شدیم تا سالها تجربیات خود را در زمینه عکاسی نوزاد و کودک با شما به اشتراک بگذاریم تا شما بتوانید عکس های روزمره حرفه ای و بهتری بگیرید.

تنظیمات

برای شروع به نکاتی در مورد تنظیمات دوربین جهت عکاسی از کودکان میپردازیم:

– مد اولویت دیافراگم: قبل از هرکاری دوربین را روی مد اولویت دیافراگم قرار دهید، این مد به شما کمک میکند که عمق میدان را کنترل کنید که در واقع فاکتور مهمی در عکاسی پرتره میباشد.
اگر دوربین شما این مد را ندارد ممکن است “مد پرتره” داشته باشد که باعث میشود پس زمینه عکس محو شود.

– دیافراگم: از دیافراگم باز استفاده کنید به عنوان مثال برای شروع عکاسی دیافراگم را روی F.4 تا F.5.6 قرار دهید در حین عکاسی نیز میتوانید مقدار دیافراگم را کم یا زیاد کنید، البته این مقدار دیافراگم پس زمینه را محو خواهد کرد (در صورتی که کودک جلوی دیوار ایستاده باشد) چشم ها و صورت کودک واضح و فوکوس خواهد بود.
– ایزو یا حساسیت سنسور: انتخاب ایزو بستگی به مکان عکاسی و شرایط نوری آن مکان دارد.

برای عکاسی در فضای باز و استفاده از نور روز باید ایزو را روی ۱۰۰ قرار دهید، برای عکاسی داخل منزل و در نور کم بهتر است ایزو حداکثر روی ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ باشد؛ چرا که ایزوی بالاتر باعث میشود در عکس شما نویزهایی به جود آید.
در نور کم باید ایزو را بالا برد به این دلیل که با بالا رفتن ایزو حساسیت سنسور نسبت به نور زیاد میشود و این امکان را فراهم میکند که با بالا بردن سرعت شاتر از تار شدن عکس جلوگیری کنید، در این حالت متوانید از کودکتان در هنگام بازی عکاسی کنید و عکس حرکت را ثبت کنید که در اصطلاح “فریز” یا “منجمد” میگویند.

– سرعت شاتر: بهتر است هنگام عکس برداری به سرعت شاتر نیز توجه داشته باشید به عنوان مثال هنگامی که کودک شما در حال دویدن است بهتر است سرعت شاتر حداقل ۱۵۰۰ باشد، همانطور که در بخش اول این مقاله توضیح دادیم اگر نور محیط کم است می‌توانید ایزوی دوربین را بالاتر ببرید و و یا دیافراگم را بازتر کنید؛ البته اگر دوربین شما کاملاً حرفه‌ای نیست یا فرصت برای تغییر تنظیمات دوربین ندارید می‌توانید با قرار دادن مد دوربین روی حالت ورزشی کار را برای خودتان ساده‌تر کنید.

– فوکوس: گرفتن عکس فوکوس و واضح از کودکانی که در حال حرکت کردن هستند کار بسیار دشواری است چراکه باید در فوکوس کردن دقیق و سریع باشید، پیشنهاد ما این است که از فوکوس اتوماتیک استفاده کنید روی مد تک نقطه ای.
برای گرفتن عکس با این مد شاتر را تا نیمه فشار دهید سپس فقط نقطه ای از موضوع که نقطه فوکوس میباشد واضح میشود، طی تجربه کسب شده برای عکاسی از کودکان فوکوس تک نقطه‌ای بهتر و دقیق‌تر است.